ביטוח חובה לאופנועים

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

ביטוח אופנועים זהו נושא שנוי במחלוקת, וזאת מאחר והיתרונות והחסרונות הרבים בעת הרכיבה על אופנוע נמצאים רבות על שולחן הדיונים הממשלתי. ישנה תופעה רווחת מאוד בקרב ציבור הרוכבים שלא לבטח את האופנוע בביטוח החובה. במאמר הבא נדבר על נושא ביטוח האופנוע החסרונות והיתרונות

ביטוח חובה לאופנוע- מדוע הוא כל כך חשוב

ביטוח חובה מעבר לחובת אכיפתו בחוק הינה קריטית וחשובה, נושא זה חשוב אף יותר בכל הקשור לאופנועים. בעת הרכיבה על האופנוע אין כל עצם או חפץ המחבר או מבטיח את גוף הרוכב על כלי הרכב ומעבר לזהירות של בעל האופנוע הוא נתון לחלוטין לחסדי תנאי השטח וכלי הרכב הרבים. כל פגיעה ואף הקטנה ביותר ברוכב אופנוע עשוי לזרוק אותו מהאופנוע אל הכביש שלפניו או אל צידי או שולי הדרך. תאונות אופנוע ונפילות מאופנוע הן שכיחות ביותר וזאת מאחר והבטיחות בעת הרכיבה על האופנוע הן מוגבלות והסיכוי לנזק בעת נפילה או מעורבות בתאונה גדולים יותר.

ביטוח חובה לאופנועים- תיקון בחוק

בשנת 2011 הוכנס תיקון לחוק ביטוח החובה לאופנועים ומעתה ישנה הנחה משמעותית בביטוח אופנועים בנפח 50 סמ"ק המוגדרים כקטנועים, היתרון המשמעותי של הנחה זו היא בעיקר לנהגים אופנוע צעירים וחדשים או נהגי קטנוע לצורכי עבודה כמו שליחויות הנותנות יתרון משמעותי לחיילים וצעירים רבים. עם זאת, יש עוד הרבה עבודה לעשות בתחום זה מאחר והנחה זו אינה תורמת לרוכבים ותיקים יותר הרוכבים על אופנועים גדולים יותר בעלי נפח גדול יותר, במקרה זה התיקון וההנחה אינם אפקטיביים עבורם.

פוליסת ביטוח חובה לאופנוע "פוליסה זולה"

פוליסת ביטוח חובה לאופנוע הינן יקרות ולעיתים עולות על מחיר האופנוע עצמו. חברות הביטוח השונות מציעות לרוכבים רבים אפשרות של פוליסת ביטוח זולה בעלות של 1000 ₪. פוליסת ביטוח זו מכסה נזקי גוף במקרה של תאונות אופנוע קלות. ישנו סעיף ב "פוליסת הביטוח הזולה" האומר שבכל תאונה אשר לא גרמה לרוכב נזק רב או אובדן כושר עבודה ואינו אילצה אותו להעדר ממקום עבודתו מעל 7 ימי עבודה לא תשתתף חברת הביטוח בנזקי רכוש או גוף אשר נגרמו לרוכב האופנוע. כך שגם במידה ונגרם נזק לאופנוע והנזק הגופני הינו קל ולא אילץ אתכם להעדר מעבר לשבעה ימים ממקום עבודתכם לא תקבלו פיצוי כלל.

הוזלת עלויות

ניתן להוזיל עלויות על ידי השוואת מחירים בעין החברות השונות ועל ידי ביצוע חישוב של העלות המשתלמת ביותר עבור סוג האופנוע שלכם בכלי הנקרא מחשבון ביטוח חובה. המחשבון יתן לכם את  העלות האופטימאלית ביותר עבור האופנוע שלכם וזאת בכדי שיהיה לכם מושג ודרך לדבר עם נציגי חברות הביטוח מתוך ידע. חשוב שתדעו שהמחיר מושפע מאוד מותק המנוע על הכביש, ותק הנהג, נפח המנוע ודגם האופנוע עצמו.

בכל הקשור להוזלת עלויות חשוב שתדעו כי חברות ביטוח היום קיימות בכל םינה אפשרית החל מרשתות גדולות וכלה בסוכני ביטוח עצמאיים, חשוב מאוד לא להתפשר על איכות השירות במחיר התשלום. חיסכון כזה עשוי לעלות לכם ביוקר בעת תאונה.

Tagged with:
Posted in ביטוח אופנוע