ביטוח רכב מסחרי

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
סוג הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

עולם ביטוח הרכב הוא עולם ומלואו למי שקצת מבין בתחום. כמובן שבארץ באופן טבעי רוב פוליסות הביטוח שנמכרות הם לטובת רכבים פרטיים שמשקלם הוא עד 4 טון. החוקים במקרה של רכבים פרטיים הינם מאוד ברורים וכן המחוקק מגן היטב על המבוטח החלטות שונות של חברות הביטוח וברוב המקרים החוק מיטיב עם האזרח הפשוט.

אולם כאשר מדובר על ביטוח רכב מסחרי זהו סיפור שונה לגמרי. במקרה זה, חברות הביטוח נוהגות לחלק את הרכבים המסחריים לשני סוגים עיקריים: עד 4 טון ומעל 4 טון.  במקרה שמדובר על ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון, גם במקרה הזה המחוקק הגן על המבוטח, אולם אם מדובר על רכב מסחרי מעל 4 טון הסיפור הוא שונה לגמרי.

ההבדל הוא, שבמקרה של ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון, החוק מגדיר את תנאי הפוליסה המינימליים שחייבים להיכלל בפוליסה ולחברות הביטוח אין יכולת לשנות את התנאים לרעה לעומת זאת, במקרה של רכב מסחרי מעל 4 טון, ברוב המקרים חברות הביטוח יכולות לעשות שינויים ללא כל בעיה ולכן גם הפרמיות עבור הפוליסות הללו הוא בהתאם.

מה אפשר לעשות?

אם אתם מעוניינים לעשות ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון, רצוי מאוד כי תעשו השוואות בין תנאי הפוליסות השונות וכמובן גם במחירים שמציעים לכם בין כל חברת ביטוח אחת לשנייה. אתם תופתעו לגלות יש חברות ביטוח שאמנם יבטחו את הרכב עצמו אך יבקשו פרמיות גבוהות יותר עבור ציוד שנמצא על הרכב (מנוף לדוגמא), כך שאלו דברים שחשוב לבדוק.

בנוסף, כפי שציינו, לחברות הביטוח יש את היכולת המלאה לעשות כל שהן רוצות ויש אפילו דברים בסיסיים שהן לא יהיו חייבות לכלול בפוליסת הביטוח של רכב מסחרי: שירותי גרירה, כיסוי של תקלות שונות ברכב, גובה קבוע של דמי השתתפות עצמית במקרה של תאונה חלילה ועוד.

באשר למחירים פוליסות הביטוח אלו כמו במקרה של רכבים פרטיים יהיו תלויים בוותק של הנהג על הכביש, הרשעות קודמות, דגם הרכב עצמו, האם הרכב נוסע למקומות בעייתיים (שיכולים להביא לגניבת הרכב או לציוד שעליו) וכדומה. ככה שבמקרים הללו תהיו בטוחים שיהיו הפרשים משמעותיים בין חברות הביטוח.

חשוב לבצע סקר שוק

לכן אם אתם מעוניינת לרכוש פוליסת ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון, חשוב לבדוק היטב מול מספר חברות את הפוליסות שהם יציעו לכם. היום כבר אתם יכולים לעשות את זה ללא כל בעיה דרך רשת האינטרנט ולאחר שתזינו את הפרטים שלכם, חברות הביטוח השונות כבר ישלחו נציג שלהן לתת לכם הצעת מחיר.

כמובן שאם יש פוליסה מסוימת שאתם מעוניינים בה, תמיד כדאי לנהל משא ומתן, שכן אמנם לחברת הביטוח אין מגבלות מסוימות על פי חוק, אבל תמיד הן יהיו שמחות לקלוט לקוח חדש, במיוחד שמדובר על רכב מסחרי בו פרמיות הביטוח הם גבוהות יותר. אל תחששו לנסות להשיג את מה שאתם רוצים.

Tagged with:
Posted in ביטוח רכב מסחרי