ביטוח רכב צד ג'

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

תאונות הן תופעה רווחת מאוד לצערנו. על כן החוק הוציא מספר תקנות לביטוחי חובה החלים על נהגים. ביטוח צד אינו כולל את ביטוח רכב צד ג' אשר מכסה ועשוי לתרום רבות לנהג או בעל הרכב בעת תאונה.

במאמר הבא נדבר על משמעות ביטוח רכב צד ג' ומדוע הוא חשוב?

מה זה בכלל ביטוח רכב צד ג'?

רבים מדברים על ביטוח צד ג', אתרים של סוכני ביטוח חברות רכב וסוכני מכירות. חלקות לשון ומילים יפות. כדאי מאוד להבהיר את המושג הזה אחת ולתמיד. למרות שהביטוח נראה יקר ומיותר ואתם חושבים לעצמכם: "לי זה לא יקרה", חשוב מאוד להבין תחילה את מהות הביטוח ואת חשיבותו. ביטוח צד ג' הינו ביטוח אשר מכסה ומסייע לבעל הרכב הפוגע עקב פגיעה באדם שישב ברכב הנפגע,  לרכב עצמו או לחילופין הולך רגל.

כיצד ביטוח רכב צד ג' עשוי לעזור לרכב הפוגע

תאונות הן בדיוק כשמן, מקרים אשר קרו שלא בכוונה לצורך טעויות כאלה ולצורך השקט הנפשי קיים ביטוח רכב צד ג'. במקרה של צורך בטיפולים רפואיים לצד הנפגע ובמקרה של תביעת הרכב הפוגע יכסה הביטוח אחוזים מהפיצוי הכספי שיפסק לטובת הנפגע. במקרה כזה במידה והרכב הפוגע יאלץ לשלם כספיי פיצויים לרכב הנפגע לטובת טיפול רפואי או נפשי במידה ורכש ביטוח רכב צד ג' יקבל סיוע מחברת הביטוח בתשלום הפיצויים. טיפולים רפואיים בעת תאונה וטיפולים נפשיים בפרט עולים כספים רבים. חישבו על כך כאשר נושא החיסכון עולה על הפרק.

האם חובה לבטח את הרכב בביטוח רכב צד ג'

התשובה היא חד משמעית, עדיין לא קיימת בחוק הישראלי חובה לבטח את הרכב בביטוח רכב צד ג' אלא בביטוח רכב חובה בלבד. ביטוח צד ג' קשור אך ורק לתחום פיצויים הכספיים לצד הנפגע מהצד הפוגע ועשויות להוות עליו נטל כלכלי כבד, אי קיומו של ביטוח ברכב זה אינו פוגע בבטחנו שלבעל הרכב או הנוסע בו. רוב הנהגים אינם חושבים על האופציה בה יאלצו לשלם כמה אלפי שקלים על נזקים ופיצויים של הנפגע בתאונה, אבל אולי הם צודקים בעצם?  על אילו סכומים מדובר? כמה עשרות אלפי שקלים, לא משמעותי…

עלות ביטוח רכב צד ג'

עלות ביטוח רכב צד ג' משתנה בהתאם לחברה המבטחת כמות האנשים אשר נוהגים באותו רכב, גיל הנהג, ותק על הכביש, היסטוריית תאונות וכדומה. עם זאת, ניתן באמצעות בדיקה בחברות הביטוח השונות להוזיל עלויות ולמצוא חברה המספקת שירות איכותי ומחיר בו תוכלו לעמוד הן ברמה השנתית והן ברמה החודשית. אופציה זו הופכת ונהיית פשוטה יותר עקב התרבות סוכנויות הביטוח השונות והתחרותיות ביניהן.

ביטוח רכב צד ג'- בכדי שתהיו מכוסים!

אודי - אופל - איסוזו - אלפא רומיאו - ב.מ.וו - ביואיק - הונדה - וולוו - טויוטה - יונדאי - מאזדה - מיצובישי - סובארו - סיאט - סיטרואן - פולקסווגן - פיאט - פיג'ו - רנו

Tagged with:
Posted in ביטוח רכב צד ג'