החשיבות של ביטוח מקיף

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
סוג הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

לצערנו, כפי שאתם יודעים, כבישי ישראל הם לא ממש מקום בטוח בימינו. אין איזה יום שאנחנו לא פותחים את הרדיו ושומעים כי בכביש X  יש עומס תנועה עקב תאונת דרכים. בהרבה מקרים התאונות לצערנו מסתיימים בנפגעי גוף וכמובן אפשר להזכיר ברקע את הנזק שנגרם לרכבים. תמיד היינו מעדיפים הרי שרק הרכב ייפגע אפילו במחיר "טוטאל לוסט" וחלילה לא נזק בגוף.

לכן, בנושאי הביטוח כלל וכלל לא מומלץ להקטין ראש אלא לדאוג לו מבעוד מועד. ראשית, על פי חוק כל אזרח במדינת ישראל שברשותו רכב חייב לרכוש פוליסת ביטוח חובה. מדובר על פוליסה שבעצם דואגת לכל הטיפולים הרפואיים במקרה של חלילה תאונה. לא להתבלבל עם ביטוח חיים, זהו ביטוח חשוב ביותר ומי שלא רוכש אותו נחשב לאחד שעובר על החוק.

פירוט על ביטוח מקיף

לאחר שהסברנו את חשיבותו של ביטוח חובה, חשוב מאוד גם להסביר את חשיבותו של ביטוח מקיף לרכב. כפי שציינו, כמובן שבמקרה של תאונת דרכים (לא עלינו) אנחנו נעדיף שייגרם נזק אך ורק לרכב, ובמקרה כזה אנחנו עדיין במידת הצורך נצטרך לשלם על הנזקים. בין אם אלו נזקים שייגרמו לרכב שלנו או נזקים שייגרמו לרכבים אחרים.

במקרה של ביטוח מקיף חשוב לציין שהוא גם כולל בתוכו מקרה את מקרה ה"הטוטאל לוסט", כלומר אובדן טוטאלי של הרכב בתאונה או לחילופין שמדובר בגניבה ואז הביטוח משלם סכום נכבד מעלות הרכב (לא להתבלבל שהביטוח משלם הכל אסור לשכוח את נושאי דמי ההשתתפות העצמית במקרים שכאלו.

כאשר מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח מקיף, חשוב לבחון היטב את כל הסעיפים אותם מעלים לכם בחברת הביטוח. לדוגמא, כמה באמת הביטוח יכסה לכם מבחינת תשלומים במקרה של גניבה או תאונה בה האוטו נפגע קשה, מה הם דמי ההשתתפות העצמית וכדומה. אלו דברים שניתן להשתמש בהם על מנת לבחור את חברת הביטוח שתבטח אתכם.

אם אתם לא מעוניינים בביטוח מקיף מלא, ישנה האופציה של ביטוח מקיף מצומצם בו הרכב שלכם יבוטח במקרה של גניבת הרכב וכן גם בביטוח צד ג' שמכסה את הנזקים של רכב אחר במקרה של תאונה. רוב האנשים שבוחרים באפשרות זאת, הם כאלו שמחזיקים רכבים שאינו יקרים יחסית וכן נחשבים כבר לוותיקים על הכביש.

איך לבחור את חברת הביטוח?

אם אתם מעוניינים ברכישת פוליסת ביטוח מקיף רגילה או מצומצמת, כמובן שתעלה תמיד השאלה באיזה חברת ביטוח כדאי לכם לבחור. זהו כבר נושא פרסונלי לחלוטין, מהסיבה שאולי אתם תמצאו חברת ביטוח שתתאים לכם פוליסה שתתאים בדיוק לדרישות שלכם במקרה של הביטוח.

אם אתם רוצים לשפר את הסיכויים שלכם לקבל הצעה טובה, חשוב לא לבחור אף פעם בהצעה הראשונה ולברר עם מספר חבורת ביטוח באשר לפוליסה בה אתם מעוניינים. רק לאחר שתבצעו השוואת מחירים מתאימה, תבחרו את ההצעה שתראה לכם הכי נוחה מבחינתכם. הדבר יכול לחסוך לכם מאות שקלים מידי חוד.

אודי - אופל - איסוזו - אלפא רומיאו - ב.מ.וו - ביואיק - הונדה - וולוו - טויוטה - יונדאי - מאזדה - מיצובישי - סובארו - סיאט - סיטרואן - פולקסווגן - פיאט - פיג'ו - רנו

Tagged with:
Posted in ביטוח מקיף