חישוב תעריפי ביטוח חובה

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
סוג הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב

חברות ביטוח מבצעות את חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב לפי מספר נקודות חשובות שיכולות לתת הערכה מסוימת לסיכוי של הנהג לבצע תאונה וגם כמובן לפי שווי הרכב וכל האמצעים שיכולים לעזור בשמירה על בטיחות הנהג.

חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב – הנהג

היום חברות ביטוח יודעות לגבות פרמיה שונה מכל נהג בהתחשב במספר נקודות מאוד חשובות כדי למזער את הנזק של תאונה ובגלל זה הם גובות פרמיות גבוהות מנהגים שיש להם סיכוי גבוה יותר לעשות תאונה.

החישוב של חברות הביטוח לפרמיה היא תמיד לפי הנהג הצעיר ביותר שנוסע באוטו. גם אם הנהג העיקרי ברכב הוא אדר מבוגר בכעל וותק של הרבה שנות ניסיון וללא שום תאונות עדיין חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב יהיה לפי הנהג הצעיר ביותר ברכב.

חברות הביטוח מבינות שנהגים צעירים הם בעלי סיכוי גבוה בהרבה לעשות תאונה בגלל מספר סיבות. הם מבינים שהם להם ניסיון, הם נוהגים בצורה מסוכנת ולפעמים גם צעירים לא חושבים על הסיכון בנהיגה פרועה ולכן אפשר לראות שאחוז התאונות בקרב צעירים היא הרבה יותר גבוהה.

חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב – סוג הרכב

חברות ביטוח לוקחות גם את ההבדל בבטיחות בין כלי הרכב השונים. היא מבינה שרכב עם 4 כריות אוויר שקיבל ציוני בטיחות גבוהים מאוד והוא יכול לעמוד בקלות בתאונה ולהוציא את הנהג בצורה הבטוחה ביותר הוא רכב שיותר כדאי לבטח מאשר רכב ללא אמצעי ביטחון מספקים שהוא יכול להיות בעל סיכון גבוה יותר.

מעבר לזה נלקח גם שווי הרכב במקרה של תאונה שיכולה לפגוע ברכב. כמובן שמחיר של רכב חדש ויוקרתי יהיה הרבה יותר גבוה ולכן חברת הביטוח צריכה לקחת את זה בחשבון. גם הסמ"ק של האוטו נכנס למשוואה של חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב ועוד מספר נקודות נוספות של הרכב. המחיר של ביטוח לרכב יכול להשתנות לפי חברות הביטוח השונות ולכן חשוב לעשות השוואת מחירים של ביטוח רכב כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר בשבילכם ובשביל המשפחה שלכם.

Posted in ביטוח חובה