ביטוח צד ג השוואת מחירים

שם מלא
אזור מגורים
אימייל
טלפון
גיל הנהג הצעיר ברכב
סוג הביטוח המבוקש
יצרן הרכב
דגם הרכב
סוג הרכב
שנת יצור
מספר תביעות ב-3 השנים האחרונות
שלילת רישיון ב-3 שנים האחרונות

כאשר אנחנו שומעים ברדיו, פרסומות של לא מעט חברות שמציעות לנו לרכוש מהם פוליסות ביטוח שונות, רובנו הגדול לא ממש מבין מה רוצים מאתנו. יש בשוק חברות לא קטנות שכל אחת מן הסתם רוצה להציע לנו פוליסת ביטוח על הרכב במידה ויש לנו. אין ספק כי כיום הכבישים הם לא ממש מקום בטוח וביטוח בלי קשר הוא חובה.

דווקא ידע בתחום הזה הוא באמת אף פעם לא מזיק ולכן חשוב לדעת ולהכיר את כל הפרטים הקטנים של עולם הביטוח. מושגים כמו ביטוח צד ג' השוואת מחירים גורמים לנו לתהות איזה צד בדיוק אנחנו צריכים לבטח אם בכלל בכל מקרה הרכב שלנו מבוטח על ידי ביטוח חובה. חשוב לזכור כי לצערנו בארץ מתרחשות לא מעט תאונות ולכן לפעמים צריך פוליסות מקיפות יותר.

בכל מקרה, ברוב המקרים, מי שמבוטח על ידי חברות הביטוח, פרט לביטוח חובה גם מסדר לעצמו ביטוח מקיף או לפחות ביטוח מקיף. ביטוח מקיף נועד כמובן לבטח את הרכב עצמו פרט לאלו שנמצאים בו (ביטוח חובה) בעוד ביטוח צד ג' השוואת מחירים הוא מעין פשרה לאלו שלא ממש מעוניינים לבטח את עצמם בביטוח מקיף.

מי לא רוצה ביטוח מקיף?

ובכן מי שהוא בעל רכב שנחשב ישן (לפי חברות הביטוח מדובר על רכב שהינו רכב שיוצר לפני כ-10 שנים)  סביר להניח שהמחיר שיצטרך לשלם עבור ביטוח מקיף יהיה לא ממש רווחי מבחינתו. במקרים של אופנועים או קטנועים המצב קשה יותר ולכן מרבית הרוכבים מעדיפים לשלם עבור פוליסת ביטוח צד ג'.

מי שלא יודע או מכיר, ביטוח צד ג' הוא בעצם ביטוח שמכסה את הנזק למי שאינו בעל הפוליסה, כלומר לאדם אחר. ביטוח מקיף לדוגמא כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'. הביטוח בעצם מכסה פגיעה במכונית אחרת, פגיעה בעצמים שעל הכביש וכדומה והיא בסופו של דבר מהווה מעין כיסוי מינימלי למי שמחפש פוליסה שהיא מעבר לפוליסה של ביטוח חובה.

עם זאת, ביטוח צד ג' לא מכסה את הרכב שלכם או נזקים שייגרמו לו, וכן הוא גם לא מכסה בין היתר מקרים של גניבה של הרכב שמבחינת חברות הביטוח נחשבת "לטוטאל לוסט". תזכרו כי בהרבה מקרים לא ממש שווה לשלם פוליסת ביטוח גבוהה עבור רכב שהעלות שלו גם ככה היא לא ממש גבוהה יחסית למצב של השוק.

אז מה לעשות?

אם קניתם רכב זה עתה והוא נחשב לחדש יחסית, אין כל סיבה לדוגמא שלא תבחרו בביטוח מקיף. תזכרו כי שילמתם סכום גדול ואתם רוצים שאם יקרה משהו לרכב תקבלו את התמורה שמגיעה לכם. אבל אם ברשותכם רכב ישן, קטנוע או אופנוע באמת אין כל סיבה שתבחרו בביטוח מקיף וביטוח צד ג' יספיק במקרה הזה כך שתוכלו להימנע מלהוציא סכומים גדולים על נזקים שנגרמים לאחרים.

ביטוח רכב לפי יצרנים: